Karnar каталог >>>> View присутни   преземање. zip Ве молиме одберете побрз сервер да ја посетите нашата веб страница!Посетете го нашиот сервер Англиски!Посетете го нашиот кинески сервер!


ЅИД WASHER LED светлина
Преглед на друг модел >>>>>  

ЅИД WASHER LED светлина. Интересен нов опсег на Празнична Светлини со вистински удар е ЛЕР ѕид Washer серија, создавајќи нежно расположение, давајќи тивка позадина осветлување. Тоа исто така може да се користат во текот на повеќе тесен простор за драматичен ефект, особено кога повеќе се користат заедно, или да ги покрие големите области со силно влијание. Нашите LED ѕид капси се користат главно за декорација и истакнување зграда или во градината. Нашиот асортиман вклучува боја се менува капси генерирање на мулти-бои, како што се светлечки, бледнее или static.It можат да работат независно во владата и DMX на владата, кој може да генерира различни бои промена ефекти, како светлечки, бледнее, стабилна, седум скока синхроно боите и сл . DMX256 класа сив степен Dimmer, DMX програмабилни (илјадници ефекти на располагање ако многу светлата се меѓусебно поврзани).

A:Structure and Specification:
Size: L565 * W320 * H388 mm/L695 * W305 * H705mm
Material of Shell: aluminum alloy
Rotary angle: 180°

B:Technical Parameters
Input Voltage : 110/240 V AC
Operating Voltage : 48V DC
Protection Rating : IP65
Operating Temperature : -20°C ~40°C
ITEM NO.
LED Quantity
Color
DMX Channel
Power Consumption
LWW-10-108P
108 * 3 W Power LED
R-36, G-36, B-36
3
250 Watts
LWW-10-206P
206 * 3 W Power LED
R-72, G-72, B-72
3
500 Watts

ЅИД WASHER LED светлина
KARNAR International Group LTD
LWW-10-108P

ЅИД WASHER LED светлина
KARNAR International Group LTD
LWW-10-206P


Преглед на друг модел >>>>>  

 
LED СЕРИЈА
   ЅИД WASHER LED светлина
   LED PAR 64
   LED флуоресцентни фунта
   LED NEON фунта
   LED LAMP
   LED светлина Lawn
   LED светлина подземните
   LED светлина АНКЕТА
   LED светилка
   LED светлина ROPE
   ДЕКОРАТИВНИ LED светлина
ДЕКОРАТИВНИ светлина СЕРИЈА
   Трепкане светлина
   LUCKY LIGHT СЕТ
   LUCKY LIGHT string
   НЕТ светлина
   ICICLE светлина
   Формовани TIP СЕРИЈА
   ГУМЕНИ CABLE СЕРИЈА
ROPE светлина СЕРИЈА
   ROPE светлина 2-5 WIRES
   Стан ROPE светлина
   Мотив ROPE светлина
   ROPE светлина ДОДАТОЦИ
Virtual Reality светлина
   LED светлина кокосова палма
   LED светлина ЧЕРЕШИ
   FIREWORK светлина
   Кокосова палма ДРВОТО светлина
   Cactus светлина
   ВЕРСКИ светлина
Контролор, Plug, Power
   Controller
   POWER ТАПА
   Power Supply
ПАКУВАЊЕ
 

Karnar in Globalsources.com

Karnar in youtube

Ние ја поддржуваме подолу испорака

од воздух, од страна на морето

Shipment by UPS ! Shipment by DHL !

Shipment by TNT ! Shipment by EMS !Ние ја поддржуваме плаќање подолу

Банкарскиот трансфер

Pay by Western union !

Pay by Paypal, credit card !


   
 
 
©2005-2010 Karnar   Контакт   Мапа на сајтот  Last modified: June 05 2018 14:16:23.

Shqipe  العربية  Gaeilge  Eesti  Беларуская  Български  Íslenska  Polska  فارسی  Afrikaans (Afrikaans)  Dansk
  Deutsch  Русский  Français  Tagalog  Suomen  Alfa kreyòl ayisyen  한글  Nederlandse  Galego  Català  Čeština
  Hrvatska  Latviešu  Lietuviškai  Român  Malti  Bahasa Melayu  Македонски  Norsk  Português  日本語  Svenska
  Српски  Slovenčina  Slovenski  Kiswahili  ไทย  Türkçe  Cymraeg  Українська  Español  עברית  Ελληνικά  Magyar
  Italiano  ייִדיש  हिन्दी  Indonesia  Việt  中文(繁體)  中文(简体)    
karnar in globalsources karnar in Made-in-china karnar in Tradekey Resources Link Exchange Directory Link exchange Directory